Пошук

Вищекропивнянська гімназія Ситковецького ліцею Райгородської сільської ради

Фото без опису

Першим навчально-освітнім закладом нашого села була школа грамоти, яка існувала з 1860 року в с. Лоївці (колись окремому населеному пункті, тепер одне ціле з с. В.Кропивна). У 1865 році збудували нове приміщення, просторе і зручне, і з цього часу школа грамоти перейменована на однокласну церковно-приходську школу, що існувала при храмі св. Параскеви (1724р.)

     Звичайно, освіта другої половини XIX ст. була тісно пов'язана з церквою -   осередком культури на селі, тому очевидно, що наступним навчальним закладом була церковно-приходська школа, відкрита при храмі, збудованому в честь Покрови Пресвятої Богородиці (1717 р.) в селі В.Кропивна. З 1896 року для школи збудували окреме приміщення, тут же, у кількох метрах від церкви. Кошти збирали усіма можливими шляхами: допомогли прихожани, Єпархіальна Учительська Рада. Приміщення на той час було досить хороше, хоч з глиняними стінами, але вкрите жестю.

     Нарешті у 1910 році відкрилась земська школа. Вона є живим пам'ятником, адже до цього часу служить кожному підростаючому поколінню(в даний час розміщена дошкільна установа). Її збудували умілі майстри свого діла, використовуючи стародавні секрети. До побудови готувались довгий період, щоб цегла була міцною, брали найкращу глину, яку вистоювали кілька років, додавали пісок, ретельно змішували і довго випалювали. У цемент для міцності додавали яйця, тому й споруда виявилася міцною. Ця школа спочатку була початковою. Тут працювало лише 2 учителі на 4 групи дітей. В будівлі були 2 класні кімнати, де навчалось по 2 групи дітей: 1 і 3, 2 і 4. У школі, звичайно, не могло бути посади директора. Його функції виконував завідуючий. З 1924 року таким був Банюк Іван Якович, а учителем - Гусятинський Трохим Іванович.

     У 1930 році відкрили 5 клас, а у 1931 році школа стала семирічкою. Першим директором був Тузенко Марко Онисійович. У 1934 році зі стін нашої школи вийшли 32 випускники. Вчителів на той час вже збільшилось до 15 чоловік. Всі вони одночасно працювали в колгоспі та в школі. Це була ШКМ (школа колгоспної молоді), де діти після навчання також працювали.

     З 1955 року до 1989 наша школа була 8-річною. Приміщення не вистачало, учні вчились у 2 зміни. І у 1962 році до основного приміщення зроблена прибудова - 3 класні кімнати і коридор.

     У 1990 школа стала неповною середньою, а у 1996 році був перший випуск середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. З 1972 по 1992 рік директором школи був Ткаченко Олександр Григорович. Білошицький Петро Васильович очолював заклад з 15 серпня 1992 року до 23 лютого 2000 року. З 23 лютого 2000 року директором призначили Білошицьку Людмилу Василівну.

     26 грудня 2003 року було здано в експлуатацію нове приміщення школи.

Учитель історії  -  Гуцаленко Т.П.

 

     Вищекропивнянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Немирівської районної ради Вінницької області з 01 липня 2018 року реорганізовано в філію "Вищекропивнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів" комунального закладу "Ситковецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Ситковецької селищної ради Немирівського району Вінницької області", а  з 01.01.2021 року перейменовано в філію "Вищекропивнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів" комунального закладу "Ситковецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Райгородської сільської ради Немирівського району Вінницької області" і з 12 липня 2022 року перейменовано в філію Вищекропивнянська гімназія Ситковецького ліцею Райгородської сільської ради Вінницької області.

 

     В школі працює 10 учителів, 9 з яких мають вищу освіту, 6 – вищу категорію, 1 - І категорію, 1 - ІІ категорію, 2 – спеціалісти. 8 учителів працюють за фахом, 2 – нефахівці. 

     Всього  в школі станом на 11 листопада  2022 р. навчається 38 учнів.  18  учнів - діти пільгового контингенту:  

  • Дітей з малозабезпечених родин – 10 учнів;
  • Діти учасників АТО та ООС – 6 учнів;
  • ВПО - 2 учні.

Фото без опису

Фото без опису

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь