Вінницька область, Гайсинський район

ЗДО "Сонечко" с. Червоне

Червонянський заклад дошкільної освіти «Сонечко»

Директор – Орбан Галина Василівна.

Заклад ПРАЦЮЄ ЗА ПРОГРАМОЮ «Дитина» Зміст програми дає змогу відійти від традиційної системи занять, оскільки уможливлює інтеграцію різних видів діяльності, це програма не навчання,а розвитку дитини, що передбачає іншу організацію, більш вільну, а не занятійну.

Для дітей прогулянка — час розваг, активних рухів, радості спілкування й пізнання. Для вихователя — це пора творчих активних дій, реалізації цікавих для малюків пізнавально-розважальних завдань.

У навчально-виховному процесі дошкільного навчального закладу використовуються такі основні форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність (заняття), ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.), індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, походи, свята та розваги, гуртки тощо. Вони можуть бути організовані фронтально, підгрупами, індивідуально залежно від віку дітей, педагогічної мети.

Музичне мистецтво має величезне значення в розумовому, моральному, естетичному і фізичному вихованні.

Участь у челенджі «Мої домашні улюбленці». Співчуття дитини до свого вихованця – дуже важлива якість. Ставлячись до тварин з добротою та співчуттям, дитина вчиться поважати тих, хто слабший. Діти, які виявляють у поведінці справедливість, доброту й милосердя до тварин, більш добрі, шляхетні й уважні до людей.

Подорожуючи по казковій Країні дитинства, наші малюки здобувають знання, вміння і навички.   З цими чарівними ключиками ми проводжаємо їх у нове доросле шкільне життя. У вихованні та навчанні дітей ми використовуємо інноваційні технології. За допомогою розвиваючого навчання, в експериментальній пошукової діяльності наші діти пізнають навколишній світ. Простежується взаємозв'язок природи з життям навколишнього світу. Наші діти в повсякденному житті і на заняттях вчаться спілкуватися і дружити з однолітками і дорослими. Розвивають діалогічну мову і комунікативність. На допомогу в навчанні і вихованні до нас на заняття та ігри приходять казкові герої. З їх допомогою діти знаходять вихід з проблемної ситуації. Наші вихованці вчаться життєвим вмінням, пізнають самого себе, формуються цінні якості характеру.

СХОДИНКАМИ УСПIХУ

Червонянський дошкільний навчальний заклад «Сонечко» розміщений у цегляному будинку, який  побудований у 1914 році.  Це приміщення школи.

У 2001 році в селі було засновано дошкільний навчальний заклад школу – сад.  У 2002 році його було реорганізовано в дитячу установу,яка підпорядковувалася районному відділу освіти. У нашому закладі неодноразово проходили практику студенти  Немирівського педучилища, яких діти з нетерпінням чекали, тому що з ними було  цікаво та весело.

Основною метою роботи установи є задоволення потреб громадян у догляді, оздоровленні, вихованні дітей дошкільного віку.

Дошкільний навчальний заклад — освітній заклад для дітей дошкільного віку, який забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

На сьогоднішній день заклад працює 19 років – вік молодості, активності, творчості, ініціативності, але разом із цим – професійної компетентності, творчих досягнень та традицій. В нашому закладі безліч традицій: щорічне свято «Осінній ярмарок», «Наші милі матусі», різдвяно – новорічні свята, акції «Подаруй іграшку дитині», виставки та спільні з батьками свята тощо.

У нашому садочку 1 різновікова група, 12 дітей. Двоє дітей доїжджають із сусіднього села. Заклад забезпечений педагогічними кадрами: 1 завідувач, 1 вихователь, 1 музичний керівник. У 2018 році будівлю було перекрито.

Упродовж останніх років  проведено наступні роботи: придбано електричну плиту, проведено заміну електропроводки, встановлено ігровий майданчик, облаштовано альтанку для проведення занять на свіжому повітрі.

З метою забезпечення безпеки життєдіяльності дітей під час прогулянки, продовжено роботу по благоустрою території дошкільного закладу:

- продовжено обрізування дерев;

- проведено роботу по осучасненню дизайну території дошкільного закладу.