Пошук

Історія села Червоне

     Село Червоне, нині Гайсинського району (раніше Немирівський) Вінницької області, засноване 1629 року. Протягом п’яти століть носило назву Остолопів (Остолопово), розташоване на мальовничій рівнині, де сприятливі умови проживання, а грунти хоч і суглинки, але придатні для землеробства. Із розповідей старожилів назва села походить від першого поселенця на прізвище Остолоп.

     На терені села є визначні археологічні пам’ятки: два поселення трипільської культури ІІ тис. до н. е., черняхівське - ІІ-V ст. н. е. та відоме в археологічній науці городище періоду Київської Русі X-XI ст.

     В 1930 році в селі було створено колективне господарство в яке вступило більше 30 сімей. У 1933 року коли було усе колективізовано, колгоспу було присвоєно ім’я Й. В. Сталіна. Першим головою колгоспу було призначено Малого Захара, а за клопотанням колгоспників, жителів села, село було перейменовано на с. Червоне.

     Під час Великої Вітчизняної війни з 23.07.1941 р село знаходилось під окупацією німецько-фашистських загарбників, а 15.03.1944 р. частинами Червоної армії було визволено.

     1914 року у селі збудовано школу та запроваджено обов’язкове чотирирічне загальне навчання, а в 30-31 роках було відкрито семирічну школу, у якій навчалося більше сотні дітей .У 1964 році почали будувати нове приміщення школи яке слугувало учням до 2015 року, але нажаль школа потрапила під оптимізацію навчальних закладів та припинила своє існування. Також у післявоєнні роки було побудовано клуб, бібліотеку та дитячий садок.

На даний момент на території села залишились діючими ФАП, сільський клуб та бібліотека також обслуговує одиноких пенсіонерів соціальний працівник.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень