Семенська бібліотека-філія

Семенська сільська бібліотека знаходиться в приміщенні сільського Будинку культури, кімната площею 49 кв.м. Книжковий фонд бібліотеки нараховує 5.500 примірників книг. Користувачів бібліотеки 225 осіб із них 50 діти. Працюю я у бібліотеці 26 років. Основним завданням вважаю створювати імідж комфортної, затишної, необхідної для кожного користувача бібліотеки , проводити якомога більше масових заходів.

За звітний період сільською бібліотекою було проведено чимало заходів, щодо заінтересованості громадян у користуванні друкованою книгою, як джерелом інформації , заохоченням до систематичного читання, підвищення рівня читацької культури населення, популяризацією літератури.

Бібліотека приділяє увагу організації дозвілля своїх користувачів, використовуючи при цьому різноманітні форми масової роботи. Вся робота направлена на всебічний розвиток, духовне, інтелектуальне становлення особистості і охоплювала різні напрями які пов'язувались із знаменними датами. Масові заходи були направлені на виховання почуття патріотизму, до вивчення історичного минулого нашого народу. Проводились історичні години, огляди книг, історичні екскурсії до бібліотеки (фото додаються).

Було проведено літературний альманах « Згадаймо козацьких гетьманів», година цікавих повідомлень « Звідки пішла Запорізька січ», загадки, гіпотези, та ін.

В червні 2016 року у бібліотеці майстер клас з квілінгу. Найкращою була картина Софії Мельничук. Робота зберігається на полиці бібліотеки «Умілі ручки».

Вдалим заходом відбулося проведення свята до дня незалежності України, на що була подана стаття в газету «Прибузькі новини». Відбулось проведення виставки «Мамина хустка» (фото додаються). Вихователька садочка ДНЗ «Сонечко» розповіла про українські хустки , як їх зав'язувати, проводили обряди. Також проводився у бібліотеці захід до дня писемності та мови «Величина, щедра і прекрасна мова!». Було проведено конкурс на найкращий вислів та вірш про мову. Діти та дорослі читали заздалегідь підготоване ними. Хто із книг, хто декламував напам'ять. Сільський голова Махиня К.К. подякував дітям та дорослим і вручив призи за прекрасні розповіді. Також в 6-8 класах провели брейн-ринг «Мово рідна слово рідне». Проводилось свято « Любов і доброта людства два крила», яке відвідали учні 4-8 класів.

Велику увагу приділялось патріотичному вихованню молоді. Проводились уроки мужності, «Солдатській славі уклонись» та інші. Кожного місяця оновлюється літературно-мистецький календар і користувачі бібліотеки можуть побачити який захід має проводитись. Вся масова робота опубліковується в щоденниках роботи. Важливу роль у роботі відіграє поновлення фонду, передплата періодичних видань. На 2016 рік періодичних видань передплачено на суму 2094 гривень, на 2017 рік також за кошти сільської ради передплачено газети, журнали, що покращить роботу бібліотеки. У бібліотеці працює ксерокс, який був придбаний у 2013 році. Зроблено поточний ремонт на суму 720 гривень , пофарбовано вікна та двері.

Бібліотекар I категорії

Мандрик І.В.