Пошук

Ситковецький ліцей

Фото без опису

В ній лунає рідне слово,
В ній надія на обнову,
З неї виллється
, мов море,
Струя світла у простори…

 

Школа, осередок освіти, у селищі Ситківці існує з 1861 року, тільки називалась вона тоді церковно-приходською і навчав дітей у ній дяк. Учнів було небагато, близько десяти. Вчились без підручників за старими церковними книжками. Навчали в першу чергу Закону Божого, молитов. Світські предмети не викладали, навчання велось в основному взимку, коли  завершувались  польові  роботи.   На початку

80-х років ХІХ ст. сільська громада і робітники цукрозаводу постановили на свої кошти заснувати училище. Його було відкрито в 1882 р. в училищі навчалось 40 дітей, поділених на три групи. Навчав їх один учитель. В 1902 році старий будинок школи розібрали, а на його місце збудували новий, цегляний, на три навчальних кімнати. У цьому приміщенні, яке служить нам і досі, відкрили вже двокласне училище, в якому працювало троє вчителів і навчалось 157 хлопчиків і 43 дівчинки. Хоч училище й було двокласне, та закінчувало його лише десяток дітей. Через матеріальні нестатки, діти навчались переважно одну зиму.

         Після жовтневого перевороту в Ситківцях було відкрито три початкових школи:  одна – в центрі, друга – на Кучерганах, третя - по вулиці, що нині називається Яблунева (Комсомольська). Хатина, в якій містилась ця школа, стояла на краю селища, тому й прозвали її Камчаткою. В 1931 році, в селищі відкривається фабрично-заводська семирічка, яку в 1935 році перейменовано в середню школу, а в 1936 році вже був перший випуск Ситковецької десятирічки.

        Будівництво приміщення нинішньої нашої школи починалось перед війною, але встигли зробити лише фундамент.

 У 1952 році заврайвно тодішнього Ситковецького району А.П. Сажко та директор школи Ф.І. Морозюк беруться будувати нову школу. Будували всім селищем. І ось в кінці 1954 року із тісноти, темноти і холоду діти перейшли у великі світлі класи нової школи. Радості не було меж. Власноруч переносили шкільне приладдя, облаштовувались і готувались до зустрічі Нового року: виготовляли іграшки та прикраси на ялинку, готували маскарадні костюми і концерт. Новорічне свято в спортивному залі й досі згадують зі сльозами на очах, як і перший випуск в новій, хоч і не зовсім ще закінченій школі. Акт прийому нової споруди державна комісія підписала в 1956 році.

Фото без опису

        Після ліквідації в 1959 році Ситковецького району, школу очолив А.П. Сажко, який продовжив її будівництво.

 Саме завдяки організаторському хисту, волі і наполегливості цієї непересічної особистості, професіоналізму молодого будівельника В.Д. Дядюка, титанічним зусиллям вчителів, батьків, всіх працівників школи на початку 60-х років було введено в дію добудову і школа набула сучасного вигляду.

 У різний час Ситковецьку шкільну родину очолювали люди, які були достойними високого звання – директори школи: Федір Іванович Морозюк з 1944-1956 року, Андрій Пилипович Сажко у 1958-1967 роках, Сергій Данилович Запорожець у 1968-1972 роках, Василь Михайлович Огризько у 1972-1985 роках, Інна Василівна Козаченко у 1985-1997 роках, Віталій Олександрович Маєвський у 1997-2005 роках, Наталя Анатоліївна Воронко у 2005 році.

Ситковецький ліцей сьогодні – це велика родина, в якій навчається 219 здобувачів освіти та працює 26 вчителів, 11 з яких є випускниками школи, 12 вчителів мають педагогічне звання «старшого вчителя»,  15 вчителів – спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, 4 - І кваліфікаційної категорії, 1 - ІІ кваліфікаційної категорії,     6 - молоді спеціалісти, 2 – освітні експерти, які можуть залучатися для проведення інституційних аудитів закладів  загальної середньої освітни. У школі функціонують навчальні кабінети і класні кімнати, актова зала, спортивна зала, їдальня, 2 комп’ютерні класи. В ліцеї організовано навчання для дітей з ООП. Для їхнього комфортного  навчання та перебування створена ресурсна кімната, яка постійно поповнюється новими дидактичними та матеріально-технічними новинками. Працюють гуртки із спортивного орієнтування, спортивного туризму, військово-патріотичний «Джура», декоративно-ужиткового мистецтва «Рукотвори», вокально-інструментальний «Дивограй», секція з футболу.  Наші вихованці виборюють перемоги в найрізноманітніших конкурсах та змаганнях на місцевому та обласному рівнях.

Фото без опису

Ліцей сьогодні – це стартовий майданчик для добрих починань  і злетів його вихованців, збереження старих та створення нових традицій. Це особливий інститут, в горнилі якого гартується і майбутній спеціаліст виробництва, і патріот  України, і зодчий суспільства нового типу, і майбутня еліта нації. Очолюють школу творчі  керівники – директор Олександр Іванович Маринич, заступники Олена Сергіївна Соломенцева, Ірина Володимирівна Назаренко.      

      Головне завдання педагогічного колективу – зробити освітній процес цікавим, корисним, практично спрямованим, сучасним. Для реалізації цих принципів педагоги ліцею перебувають у постійному творчому пошуку, займаються самоосвітою, запозичують досвід інших, експериментують.

Фото без опису

Адреса офіційного web-сайту: http://sitkovtsy-school.vn.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень