Пошук

Ситковецький ліцей

Фото без опису

В ній лунає рідне слово,
В ній надія на обнову,
З неї виллється
, мов море,
Струя світла у простори…

 

Школа, осередок освіти, у селищі Ситківці існує з 1861 року, тільки називалась вона тоді церковно-приходською і навчав дітей у ній дяк. Учнів було небагато, близько десяти. Вчились без підручників за старими церковними книжками. Навчали в першу чергу Закону Божого, молитов. Світські предмети не викладали, навчання велось в основному взимку, коли  завершувались  польові  роботи.   На початку

80-х років ХІХ ст. сільська громада і робітники цукрозаводу постановили на свої кошти заснувати училище. Його було відкрито в 1882 р. в училищі навчалось 40 дітей, поділених на три групи. Навчав їх один учитель. В 1902 році старий будинок школи розібрали, а на його місце збудували новий, цегляний, на три навчальних кімнати. У цьому приміщенні, яке служить нам і досі, відкрили вже двокласне училище, в якому працювало троє вчителів і навчалось 157 хлопчиків і 43 дівчинки. Хоч училище й було двокласне, та закінчувало його лише десяток дітей. Через матеріальні нестатки, діти навчались переважно одну зиму.

         Після жовтневого перевороту в Ситківцях було відкрито три початкових школи:  одна – в центрі, друга – на Кучерганах, третя - по вулиці, що нині називається Яблунева (Комсомольська). Хатина, в якій містилась ця школа, стояла на краю селища, тому й прозвали її Камчаткою. В 1931 році, в селищі відкривається фабрично-заводська семирічка, яку в 1935 році перейменовано в середню школу, а в 1936 році вже був перший випуск Ситковецької десятирічки.

        Будівництво приміщення нинішньої нашої школи починалось перед війною, але встигли зробити лише фундамент.

 У 1952 році заврайвно тодішнього Ситковецького району А.П. Сажко та директор школи Ф.І. Морозюк беруться будувати нову школу. Будували всім селищем. І ось в кінці 1954 року із тісноти, темноти і холоду діти перейшли у великі світлі класи нової школи. Радості не було меж. Власноруч переносили шкільне приладдя, облаштовувались і готувались до зустрічі Нового року: виготовляли іграшки та прикраси на ялинку, готували маскарадні костюми і концерт. Новорічне свято в спортивному залі й досі згадують зі сльозами на очах, як і перший випуск в новій, хоч і не зовсім ще закінченій школі. Акт прийому нової споруди державна комісія підписала в 1956 році.

Фото без опису

        Після ліквідації в 1959 році Ситковецького району, школу очолив А.П. Сажко, який продовжив її будівництво.

 Саме завдяки організаторському хисту, волі і наполегливості цієї непересічної особистості, професіоналізму молодого будівельника В.Д. Дядюка, титанічним зусиллям вчителів, батьків, всіх працівників школи на початку 60-х років було введено в дію добудову і школа набула сучасного вигляду.

 У різний час Ситковецьку шкільну родину очолювали люди, які були достойними високого звання – директори школи: Федір Іванович Морозюк з 1944-1956 року, Андрій Пилипович Сажко у 1958-1967 роках, Сергій Данилович Запорожець у 1968-1972 роках, Василь Михайлович Огризько у 1972-1985 роках, Інна Василівна Козаченко у 1985-1997 роках, Віталій Олександрович Маєвський у 1997-2005 роках, Наталя Анатоліївна Воронко у 2005 році.

Ситковецький ліцей сьогодні – це велика родина, в якій навчається 219 здобувачів освіти та працює 26 вчителів, 11 з яких є випускниками школи, 12 вчителів мають педагогічне звання «старшого вчителя»,  15 вчителів – спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, 4 - І кваліфікаційної категорії, 1 - ІІ кваліфікаційної категорії,     6 - молоді спеціалісти, 2 – освітні експерти, які можуть залучатися для проведення інституційних аудитів закладів  загальної середньої освітни. У школі функціонують навчальні кабінети і класні кімнати, актова зала, спортивна зала, їдальня, 2 комп’ютерні класи. В ліцеї організовано навчання для дітей з ООП. Для їхнього комфортного  навчання та перебування створена ресурсна кімната, яка постійно поповнюється новими дидактичними та матеріально-технічними новинками. Працюють гуртки із спортивного орієнтування, спортивного туризму, військово-патріотичний «Джура», декоративно-ужиткового мистецтва «Рукотвори», вокально-інструментальний «Дивограй», секція з футболу.  Наші вихованці виборюють перемоги в найрізноманітніших конкурсах та змаганнях на місцевому та обласному рівнях.

Фото без опису

Ліцей сьогодні – це стартовий майданчик для добрих починань  і злетів його вихованців, збереження старих та створення нових традицій. Це особливий інститут, в горнилі якого гартується і майбутній спеціаліст виробництва, і патріот  України, і зодчий суспільства нового типу, і майбутня еліта нації. Очолюють школу творчі  керівники – директор Олександр Іванович Маринич, заступники Олена Сергіївна Соломенцева, Ірина Володимирівна Назаренко.      

      Головне завдання педагогічного колективу – зробити освітній процес цікавим, корисним, практично спрямованим, сучасним. Для реалізації цих принципів педагоги ліцею перебувають у постійному творчому пошуку, займаються самоосвітою, запозичують досвід інших, експериментують.

Фото без опису

Адреса офіційного web-сайту: http://sitkovtsy-school.vn.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь