Мельниківський ліцей

Мельниківський ліцей бере своє коріння із далекого минулого.

Ще у 1861 році в селі Мельниківці  була відкрита школа грамоти,  а в 1862 році ця школа перетворена в однокласну церковно – приходську.

В 1912 році земством було побудовано приміщення колишньої восьмирічної школи. Обидві школи злилися в одну земську, яка стала називатись земське училище. Проіснувало  воно до 1917 року.

Церковно – приходська школа діяла до 1912 року.

До 1925 року велику роль у підвищені культурного та освітнього рівня мешканців села відігравав ЛІКНЕП ( ліквідація неписьменності ) навчання проходило з 15 листопада до 6 квітня, з 18 по 20 год, тобто в таку пору, коли сільськогосподарські роботи було закінчено.

Потім у Мельниківцях надавали освіту семирічка та восьмирічка.

У 1967 році почалося будівництво Мельниківської середньої школи.

А вже у1969 році відбувся перший випуск учнів.

Сьогодні Мельниківський ліцей – це дружна родина однодумців. Де панує дружба, злагода, взаєморозуміння та взаємоповага між усіма учасниками навчально-виховного процесу.

У 2022-2023 навчальному році у ліцеї навчається 60 здобувачів освіти. Працює 16 кваліфікованих педагогічних працівників з вищою освітою,  10 з яких мають вищу категорію, 3 – першу, 1 – другу і 2 молодих спеціалісти, 1 учитель-методист, 3 старших вчителі.

Головною метою освітньої діяльності закладу є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства.

Важливе місце в ліцеї займає учнівське     самоврядування

Основне його завдання - організація життя учнівського колективу, яка реалізуються у залученні всіх його членів до планування, організації, контролю і підбиття підсумків навчальної і суспільно корисної праці.

Для організації життєдіяльності молодших учнів в позаурочний час функціонує група продовженого дня.

Організація гурткової роботи включає в себе два напрямки: художньої самодіяльності  та військово-патріотичного спрямування.

Учні ліцею є активними учасниками різноманітних конкурсів та олімпіад.

Найкращим показником професійності педагогічного колективу є позитивні відгуки про наших випускників із навчальних закладів, в яких вони продовжують навчання.