Пошук

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Дата: 25.11.2020 16:32
Кількість переглядів: 1160

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

На изображении может находиться: текст

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

? привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

? активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

? проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

? формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

? 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

? 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

? 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

? 5 грудня – Міжнародний день волонтера.

? 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

? 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

? 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Головна мета кампанії – привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати суспільство у боротьбі з ним.

Як повідомляє МОЗ України, в Європі приблизно 25% жінок страждають від фізичного або сексуального насилля https://bit.ly/2OgZ7mY. Особи, які зазнали насильства, частіше мають порушення психічного здоров’я (депресивні стани, схильність до суїциду), проблеми пов’язані з сексуальним та репродуктивним здоров’ям, схильність до алкоголізму.

11 січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство. Нещодавно у Києві було винесено перший вирок за цей злочин.

Влітку цього року МОЗ України запровадило системний підхід до виявлення домашнього насильства та надання медичної допомоги, який регламентує права постраждалого пацієнта та дії лікарів.

Дії людини, яка постраждала від насилля:

1. Зверніться за медичною допомогою. Можна звернутися у будь-який заклад охорони здоров’я або записатися на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. В екстрених випадках телефонуйте 103.

2. Пройдіть обстеження та отримайте підтримку від медичних працівників

3. Пройдіть лікування

Медична допомога постраждалим особам надається за потреби на всіх рівнях надання медичної допомоги як амбулаторно, так і стаціонарно. Лікування відбувається виключно за згодою пацієнта чи його законного представника, якщо він не є кривдником.

Також в Україні працює національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людей та гендерної дискримінації: https://rozirvykolo.org/

Якщо вам стало відомо про факти, пов’язані з насильством в сім'ї, з метою оперативного реагування та надання допомоги особам, які постраждали від насильства в сім'ї, зателефонуйте за номерами:

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 500 501, 527 (безкоштовно з моб.тел.).

Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 800 500 335, 116 123 (безкоштовно з мобільного).

Обласна лінія довіри з попередження домашнього насильства та торгівлі людьми - 0 800 75 04 75.

Райгородська сільська рада - (04331) 3-55-42.

Немирівський відділ поліції ГУНП у Вінницькій області: 102, (0432) 59-41-28.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень