Система безоплатної правничої допомоги шукає волонтерів та параюристів

Дата: 03.07.2024 10:50

Шукаємо волонтерів параюристів

У наш час волонтерство стало потужним суспільним рухом та проявом самовідданої активності громадян.

Якщо ви прагнете допомагати вразливим категоріям населення і маєте трохи вільного часу, запрошуємо приєднатися до проєкту «Волонтер БПД».

Система безоплатної правничої допомоги запустила його у 2021 році на суспільний запит — бажання активних громадян долучитися до інформування людей у своїх громадах про можливість отримати правничі послуги безоплатно.

Станом на жовтень 2023 року у проєкт вже залучено понад 600 волонтерів по всій Україні.

Що роблять волонтери БПД?

• інформують людей про можливість отримати правничу допомогу безоплатно
  • розміщують інформаційні матеріали: плакати, листівки у громадських місцях
  • допомагають організовувати освітні заходи на правову тематику та налагоджувати співпрацю з партнерськими установами і організаціями

Чи потрібна юридична освіта?

Ні. Волонтери не надають правничих послуг, а лише допомагають інформувати людей про можливість отримати їх безоплатно у системі БПД.

Хто такий параюрист?

Це той самий волонтер, але у якого є функція перенаправлення особи, яка потребує допомоги до системи БПД через спеціальний застосунок в смартфоні. І так, бути юристом для цього також не обов’язково.

Волонтерство у системі БПД можна поєднувати з іншими волонтерськими активностями, роботою тощо.

Ми пропонуємо:

• досвід співпраці з системою надання безоплатної правничої допомоги для покращення власного рівня правових знань;
  • можливість пройти безкоштовне навчання (тренінги, курси, семінари тощо) як у сфері волонтерської діяльності, так і в правовій сфері, а також розширити ділові контакти, покращити навички комунікації.

Як стати волонтером/параюристом?

1. Заповнити анкету - https://cutt.ly/hlq3RxH.
  2. Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності». http://academy.legalaid.gov.ua/
  3. Пройти фінальну співбесіду з представниками системи БПД і отримати посвідчення волонтера чи параюриста.

Насправді все простіше, ніж здається. Долучайтеся!