Пошук

Трудові права неповнолітніх працівників

Дата: 20.03.2024 07:57
Кількість переглядів: 88

Трудові права неповнолітніх працівників

     Діти, що працюють, прирівнюються у правах до дорослих, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

     При прийнятті на роботу дітей з ними обов’язково укладається письмовий трудовий договір.

     Тривалість роботи дітей залежить від віку. Для дітей віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для дітей віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

     На кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

     Забороняється застосування праці дітей на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

     Забороняється залучати дітей до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

     Усі діти приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов`язковому медичному оглядові.

    Забороняється залучати дітей до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

     Для дітей норми виробітку встановлюються виходячи з норм виробітку для дорослих працівників пропорційно скороченому робочому часу для дітей.

     Заробітна плата дітям при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як і дорослим працівникам при повній тривалості робочого часу.

     Щорічні відпустки дітям надаються у зручний для них час тривалістю 31 календарний день.

 

     Головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління  контрольно — перевірочної  роботи Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області                 Сергій  ПАШЕНЬКО.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень