ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Дата: 14.12.2023 08:05

14 грудня вся Україна вшановує героїв-учасників ліквідації наслідків техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася у 1986 році. Ця дата була обрана не випадково. У цей день відбулася значима подія, яка поклала початок утихомирення прихованої небезпеки. Був зданий в експлуатацію об’єкт «Укриття» – саркофаг, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному, четвертому, реакторі Чорнобильської АЕС.

За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу – радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше.

Серед ліквідаторів наслідків аварії було багато людей з різних областей України. Вони самовіддано працювали, рятуючи нас від жахливих наслідків ядерної катастрофи, пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам. Низький уклін за героїчний подвиг, щира подяка за те, що ви зробили для України!