Пошук

Безпека на роботі в зимовий період

Дата: 04.12.2023 14:57
Кількість переглядів: 30

Фото без опису

     В зимовий період працівники підприємств стикаються з рядом небезпек, які можна уникнути за умови своєчасної профілактичної роботи. Аналізуючи причини нещасних випадків, виникає висновок, що основний акцент повинен бути зроблений на організаційних заходах та інструктажах з охорони праці.

     Один з ефективних заходів – це систематичні інструктажі з охорони праці, спрямовані на навчання працівників безпечним методам виконання робіт у зимовий період. Особлива увага повинна бути приділена працівникам, чий робочий день проводиться на вулиці, оскільки вони стикаються з різними небезпечними факторами, такими як низька температура та слизька поверхня.

     Важливо остерігатися холоду під час роботи на відкритому повітрі, оскільки це може викликати обмороження та замерзання. Інженери з охорони праці повинні акцентувати увагу на правилах безпеки під час роботи в зимовий період і донести їх до працівників та їх керівників.

     Обмороження може виникнути при плюсовій температурі за умови різких змін температури, високої вологості, вітру та несвоєчасного утеплення одягу. Запобігання цьому включає в себе носіння сухого, цілого одягу, активний рух та споживання гарячих напоїв і їжі.

     При роботі з металевими деталями, особливо при низьких температурах, слід використовувати рукавиці, щоб уникнути обмороження. Профілактика також передбачає своєчасне прибирання снігу та льоду з дахів та інших небезпечних місць.

     Окремої уваги вимагає попередження травматизму під час пересування в ускладнених зимових умовах. Це включає прибирання снігу та обробку доріг, утримання тротуарів у належному стані. Зокрема, важливо уникати падінь через неприбрані сніг та ожеледь, а також травм, що виникають в результаті обвалення снігу чи бурульок.

     Також слід проводити навчання працівників правилам першої допомоги при обмороженні та інших зимових травмах. Роботодавцю слід надати працівникам спецодяг та взуття, організувати перерви для обігріву і відпочинку, а також проводити інструктажі для збереження здоров’я.

     Інші ключові аспекти профілактики включають правильне утеплення приміщень, організацію теплих зон для відпочинку працівників, використання безпечних методів роботи та забезпечення належних умов для водіїв та транспортних засобів.

Впровадження цих заходів є необхідним етапом в забезпеченні безпеки праці та збереженні здоров’я працівників підприємства у зимовий період. Спільна робота роботодавців та працівників може значно знизити ризики та забезпечити комфортні умови праці під час холодів.

     Головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно - перевірочної роботи Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області                                         С.М. Пашенько   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень