Пошук

Травматизм на виробництві: Україна серед лідерів в Європі?

Дата: 01.06.2023 13:43
Кількість переглядів: 74

Головне управління пенсійного фонду України у Вінницькій області інформує:

Фото без опису

В цілому по Європі в Україні найвищий промисловий травматизм. Всюди.

       До 30 відсотків українських працівників працюють у небезпечних умовах. Про це  постійно говорять сухі статистичні дані. Наскільки безпечними є умови праці в Україні, особливо зараз в період воєнного стану, і як можна домогтися компенсації від роботодавця в разі шкоди здоров’ю на виробництві.

         Іноді, людині дають відгули, відпустку чи ще щось, щоб не показувати що людина отримала травму на роботі, але ні один з керівників не роз’яснює працівникові, який піддався на тиск і умовляння, що завтра через травму людина може втратити остаточно здоров’я. Чому так відбувається? Це відбувається тому, що   хоч одна дійсно винна особа не понесла покарання, коли людина втрачала життя на виробництві, вже на кажучи про здоров’я. Однак якщо людина втратила на роботі здоров’я, можна домогтися компенсації.

           При цьому слід зібрати всі потрібні документи. І передусім: акт про нещасний випадок на виробництві  який підтверджує, що заявник дійсно зазнав шкоди для здоров’я саме на певному підприємстві, а в разі його відсутності  йти з вимогами до роботодавця, а в разі відмови до територіальних структур Держпраці, щодо його складання.

       Роботодавець повинен видати наказ та створити комісію для того, щоб вирішити це питання. Якщо ця комісія не доходить висновку, що ця людина отримала травму на робочому місці, тоді висновки цієї комісії в письмовому вигляді (а вона повинна їх отримати саме в такому вигляді, якщо звертається  письмово до роботодавця) вона повинна віднести до  суду. Це дуже копітка робота, це питання не одного чи двох тижнів, але теоретично це можна зробити за чинним законодавством про працю.

     Близько 17 тисяч українських робітників щороку  втрачають працездатність на роботі.  Наслідки нещасних випадків коштують у 10 разів дорожче, ніж вартість заходів щодо їхнього попередження.

     Шановні рободавці - тільки комплексний підхід до профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, розуміння важливості  поліпшення соціального клімату на підприємствах, безумовному виконанню Закону України «Про охорону праці»  стане  запорукою збереженню здоров’я працюючих.

 

   Головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно - перевірочної роботи Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області                                         С.М. Пашенько   

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень