Пошук

Трудова угода, чи цивільно-правові відносини

Дата: 05.05.2023 10:34
Кількість переглядів: 121

Головне управління пенсійного фонду України у Вінницькій області інформує:

Фото без опису

     Відповідно до  частини 1 статті 21 КЗпП України передбачено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін, а отже трудовим законодавством регулюється процес організації трудової діяльності.

     За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Виконавець за цивільно-правовим договором на відміну від працівника за трудовим договором не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик отримуючи при цьому  не заробітню плату а винагороду.

     Крім цього в разі настання страхового випадку (захворювання, нещасного випадку)  не завжди працівник що працював на умовах цивільно - правового договору може отримати  відшкодування втраченого заробітку з Пенсійного Фонду України.

 

     Головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно - перевірочної роботи Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області                                  
С.М. Пашенько


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень