Немирівське бюро правової допомоги інформує

Дата: 16.08.2022 13:25

сектор «Немирівське бюро правової допомоги»

м. Немирів,вул.Гімназійна, 19;

каб. 103/104;

тел.(04331) 2-18-10

Вступ до закладів вищої освіти у 2022 році

З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", в Україні введено режим воєнного стану!

Міністерство освіти і науки спільно з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розробили інфографіку для дітей з тимчасово окупованих територій щодо завершення 2021/2022 навчального року та подальшого вступу до закладів вищої освіти України.

Алгоритм дій для тих вступників, які здобували освіту за кордоном

Якщо вступати на основі іноземного документа про освіту, то подати заяви можна лише в паперовій формі безпосередньо до ЗВО.

Для подальшого навчання та отримання диплома вступнику обов'язково треба пройти процедуру визнання іноземного документа в Україні.

Це можна зробити двома способами:

1. Після зарахування упродовж першого місяця навчання потрібно звернутися до ЗВО. Заклад має прийняти рішення до початку другого семестру першого року навчання. У разі підтвердження видається свідоцтво про визнання іноземного документа про освіту, інформація про яке вноситься в ЄДЕБО (Єдина державна електронна база з питань освіти). Зверніть увагу, що таке свідоцтво діє тільки в тому ЗВО, який його видав.
  2. Звернутися до державного підприємтсва «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України (МОН). У разі визнання документа видається свідоцтво, інформація про яке вноситься в ЄДЕБО. Зверніть увагу, що таке свідоцтво приймається в усіх закладах освіти, підприємствах, установах, організаціях будь-якої форми власності.

Свідоцтва, видані ЗВО і МОН, дійсні тільки разом з оригіналом документа та діють безстроково.

Перевірити достовірність свідоцтва можна на сайті https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/.

Процедури визнання не потребують документи про освіту громадян колишнього СРСР, видані до 15 травня 1992 року, а також документи, видані за підсумками навчання до початку 1992/1993 навчального року в закладах освіти держав колишнього СРСР.

Нагадаємо, перевірити достовірність сертифіката національного мультипредметного тесту можна на сайті ЄДЕБО (Єдина державна електронна база з питань освіти).

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна, звернувшись до сектору «Немирівське бюро правової допомоги» , що знаходиться за адресою: м. Немирів, вул.Гімназійна,19; кабінет 103, 104. тел.(04331) 2-18-10

Джерело: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%92%D1%81%D1%82%D1%83%D0%BF_%D0%B4%D0%BE_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%83_%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%BE%D1%97_%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8.