Пошук

Як Ґрунт впливає на здоров'я людини?

Дата: 22.06.2022 09:00
Кількість переглядів: 238

Фото без опису

           Ґрунт є найскладнішим біоматеріалом на планеті через складну архітектуру та мільярди мікробів із надзвичайною біотичною різноманітністю.

Немирівський відділ контролю та профілактики хвороб здійснює постійний моніторинг стану об’єктів оточуючого середовища, зокрема ґрунту в межах житлової забудови (ігрові майданчики, дошкільні дитячі заклади), зон впливу автомагістралей, на берегах водойм, на межі санітарно-захисних зон підприємств, полігонів твердих побутових відходів тощо.

          Ґрунт потенційно є джерелом патогенів, які можуть призводити до численних смертей людей щорічно. Яскравим прикладом є гельмінти, якими зараз у світі заражені близько двох мільярдів людей.

Проте ґрунт також може бути джерелом антибіотиків та інших природних продуктів, які покращують здоров’я людини..

           Ґрунти також мають вирішальне значення для здоров’я людини через вплив на харчування. Нарешті, з глобальної точки зору, ґрунти є життєво важливими для майбутнього добробуту націй через їх вплив на зміну клімату та глобальне потепління.

Життя людини нерозривно пов’язане з ґрунтом, варто тільки згадати, що першими технологіями людської цивілізації були тваринництво і землеробство, які неможливі без використання земельних ресурсів.

           Ґрунт є основою сільськогосподарського виробництва та лісового господарства. Ґрунти виконують активну фільтруючу роль в очищенні природних і стічних вод. Ґрунти – універсальний біологічний фільтр і нейтралізатор багатьох видів забруднень.

     В Україні, у зв’язку з воєнними діями, загострюється ситуація із забруднення ґрунтів. Постійні ракетні атаки, бомбардування промислових об’єктів та об’єктів цивільної інфраструктури, вибухи на хімічних підприємствах з викидами токсичних речовин, масові поховання у неналежних для цього місцях – усе це призводить до забруднення земельних ресурсів. Крім того, виникає небезпека потрапляння небезпечних для життя і здоров’я речовин із ґрунту у воду.

     А це, своєю чергою, може призвести до спалахів небезпечних інфекційних хвороб, таких як - гострі кишкові інфекції, вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо і хвороб, що пов’язані з хімічним забрудненням води - водно-нітратна метгемоглобінемія, флюорози, отруєння токсинами синьо-зелених водоростей тощо.

           Варто наголосити, що стан ґрунтів впливає на їжу, яку ми їмо, воду, яку ми п’ємо, повітря, яким ми дихаємо, на наше здоров’я і на здоров’я всього живого на Землі. Без здорових ґрунтів ми не зможемо вирощувати продовольство. Адже, за оцінками, 95 відсотків того, що ми їмо, прямо або побічно отримуємо з ґрунту.

     Тому дбати про безпеку та якість земельних ресурсів – обов’язок кожного з нас. Особливо актуальною перевірка стану ґрунтів залишається для фермерів, власників великих господарств чи маленьких присадибних ділянок. Тим паче – під час воєнних дій в Україні.

     Допоможуть у цьому фахівці Немирівського відділу контролю та профілактики хвороб.

           Саме у лабораторіях санітарно-гігієнічних та мікробіологічних досліджень можна замовити дослідження ґрунтів за показниками:

       -фізико-хімічні (рН, нітрати, вологість, хлориди) .
       -санітарно-мікробіологічні та паразитологчні (індекс ЛКП,ентерококи,патогенні енторобактерії,цисти найпростіших та яйця гельмінтів).

 

 

З повагою
Завідувач відділу контролю
та профілактики хвороб            Анатолій Хмара


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень