Немирівське бюро правової допомоги інформує

Дата: 23.07.2021 09:12

Немирівське бюро правової допомоги

м.Немирів, вул.Гімназійна,19

каб.103/104

тел.(04331) 2-18-10

Етапи запуску ринку землі в Україні

'З 01 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-IX.'

1. З 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року обіг земель сільськогосподарського призначення буде відбуватися між громадянами України. Максимальний розмір – 100 га на людину.
  2. З 1 січня 2024 року поряд з фізичними особами землю зможуть купувати також юридичні особи, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади, територіальні громади та держава. При цьому максимальний розмір покупки може становити 10 тис. га.

Ухвалений закон прямо не регулює питання процедури купівлі-продажу землі, але він містить три істотні нововведення до звичайної процедури купівлі-продажу земельної ділянки. Вона включає нотаріальне посвідчення договору про купівлю-продаж з внесенням даних про нового власника в кадастр.
З набранням чинності нового Закону:

1. Покупець буде перевірятися на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах. Порядок такої перевірки має затвердити Кабінет Міністрів України.
  2. Купівля буде можлива тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банку.
  1. Повинні бути документально підтверджені джерела походження коштів для купівлі землі.

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна, звернувшись до Немирівського бюро правової допомоги , що знаходиться за адресою:

м. Немирів,вул.Гімназійна 19, кабінети: 103,104; тел.(04331) 2-18-10; (097)2246696.