З метою поширення практичної природоохоронної роботи, залучення учнів до заходів щодо збереження та поліпшення екології, 12 квітня 2021 р. в закладах загальної середньої  освіти Райгородської громади було проведено перший етап природоохоронного руху «Зелена естафета», в якому активну участь взяли учні Райгородської ЗОШ І-ІІІ ст., Новообиходівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ситковецької ЗОШ І-ІІІ ст., Мельниківської ЗОШ І-ІІІ ст., Ометинецької ЗОШ І-ІІ ст., Юрковецької ЗОШ  І-ІІІ ст.

Екологічне виховання здійснюється на рівні формування свідомості й поведінки. Оскільки екологічна свідомість проходить через розум і волю дитини і є показником ставлення дитини до свого буття, природи, до знань. Тому дуже важливо формувати екологічну свідомість вже з дитинства.