A A A K K K
для людей із порушенням зору
Райгородська громада
Вінницька область, Гайсинський район

Підсумки роботи відділу соціального захисту населення Райгородської сільської ради за 9 місяців 2021 року

Дата: 15.10.2021 09:09
Кількість переглядів: 330

Діяльність відділу соціального захисту населення Райгородської сільської ради (надалі - Відділ) спрямована на забезпечення реалізації державної соціальної політики відповідно до повноважень, визначених Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист», «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму в Україні», «Про поховання та похоронну справу», «Про соціальний захист дітей війни», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про оплату праці», тощо, а також Указів Президента України та постанов Кабінету Міністрів України в сфері соціального захисту населення.

Відділ утворений Райгородською сільською радою, є підзвітним і підконтрольним сільській раді, що його утворила, підпорядковується виконавчому комітету сільської ради і сільському голові. Координує та контролює діяльність відділу заступник сільського голови.

Відділ діє на підставі Положення про відділ соціального захисту населення Райгородської сільської ради, затвердженого рішенням позачергової 3 сесії 8 скликання від 31.12.2020 року № 106 та утримується за рахунок коштів бюджету Райгородської сільської територіальної громади. Чисельність відділу складає 7 штатних одиниць. В підпорядкуванні відділу знаходиться Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Райгородської сільської ради», загальною чисельністю 14 штатних одиниць.

Відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Адреса відділу: 22880 Україна, Вінницька область, с. Райгород, вул. Миру, 16, телефон 3 55 42, E-mail: raihorod_zakhyst@ukr.net, офіційний сайт: https://raygorod-otg.gov.ua/ .    

Основними завданнями Відділу є забезпечення реалізації на території Райгородської сільської територіальної громади :

- державної політики у сфері соціального захисту (обслуговування) населення;

- прийом документів від мешканців громади для призначення та виплата державних соціальних допомог і компенсацій, адресної грошової допомоги та інших соціальних виплат, установлених законодавством України, надання житлових субсидій та пільг відповідно до законодавства України;

- здійснення заходів спрямованих на поліпшення становища учасників АТО та ООС, членів їх сімей, постраждалих учасників Революції Гідності та членів сімей Героїв Небесної Сотні, надання доступної допомоги та сприяння в отриманні ними соціальних послуг;

- реалізація державної політики у сфері оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни в тому числі учасників АТО/ООС, осіб на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

- сприяння у вирішенні питань соціально-економічного розвитку громади в частині, що стосується його компетенції, шляхом участі в розробленні та виконанні соціальних програм.

Для здійснення видатків Відділом відкрито 8 рахунків в УДКСУ, проведено 140 платіжних доручень на загальну суму 868,4 тис.грн. Відділ є головним розпорядником коштів для проведення виплат місцевих соціальних допомог і компенсацій, а також інших виплат населенню. На забезпечення соціальних гарантій громадян виділено кошти з місцевого бюджету в сумі 300 тис.

Відповідно до укладеної між Відділом та Управлінням соціального захисту населення Гайсинської райдержадміністрації (Управлінням) Угоди про співробітництво з надання адміністративних послуг у сфері соціального захисту населення, працівники відділу здійснюють прийом заяв і документів на призначення всіх видів державних соціальних допомог.

З початку року до Програмного комплексу «ІІС «Соціальна громада» підключені працівники відділу, ЦНАПу та 2 старостинських округа.

Протягом 9 місяців 2021 року працівниками відділу прийнято та сформовано через ПК «Соціальна громада» 740 заяв і пакетів документів на призначення (перерахунок) всіх видів державних соціальних допомог. Також спеціалістами відділу здійснено перевірку внесених старостами та ЦНАПом заяв до Програми «Соціальна громада».

Для отримання відомостей з Головного управління ПФУ у Вінницькій області було сформовано та направлено запити на 26 осіб. Отримано 120 інформаційні довідки з відділу №5 Вінницького управління праці та соціального захисту 107 осіб.

Здійснено контрольний об’їзд фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг, за їх діяльністю. В ході обстеження 36 осіб було виявлено ряд порушень про що було повідомлено Управління.

Відділом видано 1 направлення на тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю.

Підготовлено 2 пакета документів з метою оформлення в психоневрологічний будинок-інтернат та складання актів оцінювання потреби на осіб у соціальних послугах.

На основі рішення Комісії для розгляду звернень щодо здійснення догляду за одинокими громадянами похилого віку працівниками КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» відділом видано 1 рішення про зняття з обліку та припинено догляд в дома працівником КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

Відділом опрацьовано списки отримувачів разової грошової  допомоги до 5 травня згідно Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та ”Про жертви нацистських переслідувань» та внесено зміни (адреса). 

Для підтвердження права на призначення державних допомог проведено 149 обстежень матеріально – побутових умов сім’ї.

Спеціалістами відділу взято участь у 18 онлайн – семінарах та онлайн –навчаннях.

Програма житлових субсидій до сьогодні залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та призначаються громадянам у відповідності до нормативно-правових документів.

Для забезпечення максимальної зручності для відвідувачів за територіальним принципом діє чотири пунктів прийому документів для подачі документів (Центр надання адміністративних послуг Райгородської сільської ради смт. Ситківці, вул. Центральна, буд.123, Територіальний підрозділ с.Райгород, вул. Миру,буд. 16, с. Мельниківці, вул. Пролетарська, буд.2; с. Нові Обиходи, вул.. Залізнична, буд. 15).

Відповідно до узгодженого рішення у сфері надання адміністративних послуг працівники відділу працюють на віддаленому робочому місці в приміщенні ЦНАП та здійснюють прийом громадян з питань надання житлових субсидій, а також  прийом документів на субсидії. Прийнято 463 заяви від одержувачів субсидій, та надано 712 консультацій. 

Підготовлено та проведено 2 наради. Перша нарада з відповідальними працівниками щодо прийому громадян для забезпечення технічними та протезно – ортопедичними засобами реабілітації та автомобілями на пільгових умовах.  З 01.07.2021 року працівниками відділу розпочато прийом громадян для забезпечення технічними та протезно – ортопедичними засобами реабілітації та автомобілями на пільгових умовах згідно чинного законодавства. На території громади 73 особи потребують забезпечення технічними та протезно – ортопедичними засобами реабілітації. Друга нарада з питань прийому громадян для забезпечення соціальними послугами де було обговорено всі аспекти прийому громадян для отримання послуг КУ «Територіальний соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

Значну частину свого робочого часу зосереджували на питаннях, що стосуються ведення загального діловодства, діловодства щодо розгляду звернень громадян та організації контролю за виконанням документів, працювали над вирішенням питань, що стосуються організації кадрової роботи та проходження служби в органах місцевого самоврядування, ведення кадрового діловодства, укладання необхідних для роботи відділу договорів та угод.

З метою підвищення рівня виконавської дисципліни та ефективності роботи кожного працівника щотижнево здійснюється моніторинг проробленої роботи.

Протягом звітного періоду зареєстровано та опрацьовано            132 документа, що надійшли до відділу, також, – 186 вихідних документів, створених у відділі.

Підготовлено проектів наказів: щодо особового складу – 25; щодо надання працівникам управління основних та додаткових відпусток – 12. Крім того, опрацьовано та зареєстровано 25 наказів з основної діяльності.

Також опрацьовано 27 укладених відділом договорів та угод.

Головним бухгалтером відділу протягом звітного періоду здійснювалась робота щодо забезпечення обліку грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей і основних фондів відділу та своєчасного відображення у бухгалтерському обліку операцій, пов’язаних з їх рухом, а також щодо забезпечення нарахування та виплати працівникам відділу заробітної плати. Станом на 01.10.2021 року має 8 відкритих рахунків і забезпечує виконання функцій по соціальному захисту населення громади.

Головним бухгалтером проведено значну роботу щодо розподілу асигнувань згідно з доведеними сумами кошторисів і планів асигнувань на 2021 рік, а також, щодо складання і надання у відповідні інстанції звітів та інформацій, що стосуються бухгалтерського обліку, за підсумками роботи протягом 9 місяців 2021 року.

Для вирішення питань щодо надання громадянам матеріальної допомоги відділом виплачено матеріальної допомоги громадянам з числа соціально вразливих верств населення та громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах 79 особам на загальну суму 160,5 тис.грн.

Незважаючи на навантаження, працівники відділу сумлінно забезпечують функції щодо здійснення державної соціальної політики, покладені на них органами державної влади. Для пересічних громадян, які потребують допомоги, саме вони є уособленням влади на місцях і вони з честю, незважаючи на надзвичайні фізичні та психологічні перенавантаження, виконують покладені на них завдання.

Начальник відділу соціального захисту населення

Райгородської сільської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь