Продовжуємо інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою протидії торгівлі людьми

Дата: 30.07.2020 10:56

НЕМИРІВСЬКА  РАЙОННА  ФІЛІЯ
ВІННИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ   ЗАЙНЯТОСТІ  ІНФОРМУЄ:

Продовжуємо інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою протидії торгівлі людьми

«Хто володіє інформацією, той володіє світом». Колись так сказав Уїнстон Черчіль, його слова не втратили актуальності й до сьогодні. Дійсно, інформація у сучасному світі – це стратегічний ресурс.

В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби із торгівлею людьми Немирівська районна філія Вінницького обласного центру зайнятості пропонує ознайомитись з інформацією, яка допоможе комусь уникнути шахрайства при працевлаштуванні, а когось можливо і убезпечить від потрапляння у ситуацію  торгівлі людьми, а хтось довідається про основні ознаки примусової праці, про можливі ризики під час працевлаштування за кордоном, комусь цікаві будуть наші поради, як застерегти себе від трудового рабства, дізнаєтесь, куди необхідно звертатись по допомогу.

Отож, все по порядку.

30 липня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.   Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

За час Незалежності України, за підрахунками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тис. наших земляків-українців потрапили до тенет торгівців людьми.

На Вінниччині щороку до організацій, які займаються питаннями попередження та протидії торгівлі людьми, звертається до 100 осіб щороку. Наразі постраждалими є як чоловіки, жінки так і діти. Тут немає вікових обмежень.   Поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів. Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

Відповідно до сучасного визначення «торгівлі людьми» вона визначається і без ознаки перетинання державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Такі особи страждають від насильства не менше тих, кому доводиться перетинати кордон.

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:

- нікому не довіряйте ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас;

- залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту;

- не забудьте з'ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, - звертайтесь до представників посольств своєї країни;

- скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі;

- зверніть увагу на те, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливлює Ваш наступний виїзд за кордон;

- не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

ЗВЕРНІТЬСЯ ПО ДОПОМОГУ, якщо ви постраждали від торгівлі людьми:

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527

Лінія довіри з протидії торгівлі людьми у Вінницькій області:

0 800 75 04 75

Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації;

Бюро Інституційного Розвитку

ВОПО «Джерело надії»: 0432 61 22 80

За  інформацією та консультаціями звертайтесь до Немирівської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості, вул. Соборна, 93Б, м. Немирів, Вінницька обл., 22800, тел. (04331) 2-25-97, 2-14-88,2-37-55, факс 2-14-88, E-mail : nem.rcz@gmail.com.

30.07.2020р.