Співпраця з соціальними партнерами

Дата: 14.08.2019 13:25

НЕМИРІВСЬКА  РАЙОННА  ФІЛІЯ

ВІННИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ   ЗАЙНЯТОСТІ  ІНФОРМУЄ:

Співпраця з соціальними партнерами

Днями в Немирівській районній філії Вінницького ОЦЗ проведено інформаційний семінар із загальних питань зайнятості населення, за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Кацан Ніною Кузьмівною. На семінарі акцентувалась увага безробітних  на нові форми роботи, які були впровадженні у діяльність служби, а саме:

- детальний аналіз можливостей людини та необхідних дій щодо її подальшого працевлаштування здійснюють кар’єрні радники, які спільно з клієнтом складають індивідуальний план працевлаштування;

- кожен шукач роботи отримав можливість дистанційного і дуального навчання та навчання онлайн за допомогою освітнього проекту Prometheus;

- претенденти на нові робочі місця отримали можливість безкоштовно вивчати англійську мову та пройти професійне навчання, в тому числі у ЦПТО ДСЗ;

- запроваджені у роботу відеорезюме, онлайн – співбесіди, які полегшили процес пошуку роботи;

- сприяння у відкритті власної справи в т.ч. за підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл ІНК», яка розпочала дію програми USAID  «Конкурентоспроможна економіка України, що надає грантову підтримку;

- впроваджено в роботу  електронні сервіси служби зайнятості: "Електронний кабінет шукача роботи" та "Електронна черга";

-  надана унікальна можливість особам без професії та дітям безробітних отримати якісну, безкоштовну допомогу у виборі професії  в т.ч. дистанційно на інтернет – платформі «Профорієнтація та розвиток кар’єри».

Ніна Кузьмівна наголосила, що найефективнішим захистом ваших інтересів у сфері зайнятості та відносинах з роботодавцями є правова поінформованість.

Лише легальна праця громадянина надає економічні та соціальні гарантії:

• щодо тривалості робочого часу, оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, охорони праці;
  • обов’язкових страхових виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (оплата лікарняних листів, відпустки по вагітності та пологах), у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, безробіття; право на пенсійні виплати в майбутньому.

Згідно з чинним законодавством, нарахування пенсій залежить від двох критеріїв: розміру заробітної плати та страхового стажу. Крім того у нашій країні заборонено висувати дискримінаційні вимоги до громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного й соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

При порушенні наших прав і гарантій в частині законодавства про працю, зайнятість населення, соціального страхування, працівник має право звернутись із відповідною заявою:

на підприємстві, в установі, організації до первинної профспілкової організації чи до комісії по трудових спорах, якщо її створено;

Державної служби України з питань праці та її територіальних управлінь.

Безробітні з цікавістю спілкувалися  з Ніною Кузьмівною. Найбільше  їх  зацікавили особливості оформлення трудових відносин.

Звичайно, кожна людина сама приймає рішення щодо форми своєї зайнятості. Кожен сам вирішує, що для нього є головним – жити одним днем чи мати певні гарантії у завтрашньому дні.

Провідний фахівець з питань зайнятості                                     Дружинська К.Г.

За  інформацією та консультаціями звертайтесь до Немирівської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості, вул. Соборна, 93Б, м. Немирів, Вінницька обл., 22800, тел. (04331) 2-25-97, 2-14-88,2-37-55,факс 2-14-88,

E-mail : nem.rcz@gmail.com.

14.08.2019р.